Nese název Obrazy – dřevěné reliéfy a jejím autorem je Svatoslav Böhm. Jedná se o umělce, který se po studiích na uměleckoprůmyslové škole v Brně během roku 1957 přemístil do Krnova. Jeho začínající tvorbu ovlivnily krajiny průmyslové Ostravy a také Osoblažska. V té době vznikly kolekce pastelů, temper, kreseb a grafiky.

Böhm později například začal spolupracovat s Památníkem Petra Bezruče v Opavě. V průběhu roku 1964 dokonce vytvářel logo, plakát a jiné práce v rámci 150. výroční Slezského zemského muzea. Podílel se na grafice celé řady tiskovin.

Jde o autora knižních přebalů, ilustrací či grafických úprav knih a časopisů, vymyslel také podobu různých firemních značek a logotypů. Z jeho hlavy rovněž pochází návrhy a realizace výstavních pavilonů a expozic.

S Böhmovým jménem se úzce pojí také nákupní středisko Katka v opavské části Kateřinky. Právě tento člověk měl na starosti komplexní prostorové řešení grafických symbolů a textů na fasádě, které jsou z patinované mědi.

„Hlavní dominantou mé celoživotní výtvarné tvorby jsou objekty, obrazy – dřevěné reliéfy. Již od roku 1964 se soustavně zabývám dřevní hmotou. Pracuji na čtvercových deskách, a to v různých formátech a velikostech.

Pracovními pomůckami jsou pila, brusky, dláta…, různá mořidla, někdy i oheň a nakonec včelí vosk. Vzniká zvláštní intimní kompromis mezi sochařstvím, malířstvím a grafikou,“ představil svou tvorbu Svatoslav Böhm a na závěr ještě doplnil: „Čas a doba v procesu umělecké práce nerozhoduje. Důležitý je výsledek… Moje úcta a respekt ke dřevu je základní uměleckou podstatou mé tvorby. Je to nepřetržitý proces myšlenek, citů, práce a nadějí.“

V Galerii Hřivnáč můžete zhlédnout také díla jiných autorů. Jedná se o Jaromíra Hřivnáče, Andreu Volnou, Daniela Kloseho, Radka Šmacha – Sialiniho, Rostislava Herrmanna anebo Petru Šípkovou.