Přijďte se podívat na jeho zahájení v úterý 13. listopadu v 16 hodin. Při jeho průběhu uvidíte sestřih nejzajímavějších filmů z letošního programu, a to zdarma. Dále budou na každý den připraveny dva filmové bloky. První začíná v 17 hodin a druhý v 19.30 hodin.

Snímky budou rozděleny do pěti kategorií, a to Horolezecký a horský film, Cestopisný film, Dobrodružné vodní sporty, Dobrodružný a extrémní sportovní film a poslední kategorií je Nesoutěžní film.

Návštěvníci se mohou těšit na film Tři týdny v kaňonu, který nám ukáže, jak je těžké zdolat řeku Colorado. Dále uvidí Cestu za nadějí, což je příběh o odvážné cestě handicapovaného cyklisty nebo Děti džungle zachycující život Pygmejů neposkvrněných civilizací a mnoho dalších.

Festival ve čtvrtek 15. listopadu zakončí film Pád do ticha o dvou horolezcích v peruánských Andách, který byl natočen podle skutečné události. Vstupné na každý z bloků je 50 korun, na celý den zaplatíte 80 korun a pro všechny tři dny je připravena cena 200 korun. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v opavské Sluně.

Pro zájemce o islandské prostředí je připraveno povídání Stanislava Švíky, které se koná zítra, tj. v pátek 9. listopadu, v 18 hodin. Návštěvníkům také promítne fotografie ze svých dvou návštěv Islandu a Faerských ostrovů. Všechny tyto akce proběhnou v aule v budově Rektorátu Slezské univerzity.

Silvie Březinská