Právě na akustických kytarách a dalších smyčcových nástrojích je založena hudba této skupiny, již tvoří akademický malíř a producent Mikoláš Růžička a Jiří Burian, kterého si může mimo jiné tuzemské publikum pamatovat jako frontmana kapely Southpaw.

„Zpravidla účinkují kluci jen ve dvou, v rámci tohoto turné si však pozvou na pódia další muzikanty s basou, houslemi či cellem, což dodá některým písničkám nový rozměr," vysvětloval Tomáš Žůrek, manažer Republic of Two.

Kromě Opavy zavítá během jarního turné tato partička například ještě do Českého Těšína, Brna či Tábora. Ve většině případů pánové zahrají v divadlech, kavárnách a komorních klubech jako je Art, protože právě do takových prostorů jejich hudba nejlépe zapadá.

Uskupení Republic of Two má na kontě dvě alba, a sice End of War a debutové Raising the Flag, za které bylo v roce 2010 oceněno Cenou Anděl v kategorii Objev roku. Kromě skladeb z těchto dvou studiových počinů však dnes večer pravděpodobně uslyšíme i nové písně z chystané desky.

„Své třetí studiové album plánují Republic of Two vydat na podzim. Nahrávat se bude v průběhu léta v Praze a San Franciscu," prozradil manažer Tomáš Žůrek.

Vojtěch Tkáč