Výstava je zapůjčena z Vlastivědného muzea v Šumperku, ale je také doplněna o předměty jak ze sbírky Muzea Hlučínska, tak i od soukromých sběratelů. Výstavu tvoří vše, co v šedesátých až osmdesátých letech minulého století v našich domácnostech usnadňovalo práci, ale také zpříjemňovalo volný čas, a je koncipována do několika tematických celků.

Je to vybavení kuchyně, obývacího pokoje, kosmetického koutku, prádelny. K vidění jsou předměty používané k domácím pracím, jako žehličky, vysavače, mixéry, nejrůznější ruční i elektrické mlýnky, šicí stroje, pletací stroje, pračky, ždímačky a mnoho dalších.

Současně si zde ale také můžete prohlédnout dobové přístroje pro přenos a záznam obrazu a zvuku, jako jsou první rozhlasové přijímače včetně krystalky, černobílé televizní přijímače, rádia a gramofony, první stereofonní magnetofony, filmové fotografické přístroje, kamery a promítačky a mnoho dalších.

Součástí výstavy byla přednedávnem zajímavá přednáška Jiřího Siostrzonka právě na téma šedesátých až osmdesátých let 20. století ve vztahu k dnešku. Zajímavým, někdy až humorným způsobem zde bylo poukázáno na nebývale rychlou transformaci hodnot ve všech oblastech našeho života.