O XX. ročníku této významné osvětové akce hovoříme s Jiřím Siostrzonkem, jedním z dvojice organizátorů.

Proč galavečer dostal název Kiki riki?

Je už to dvacetiletá tradice, značka, rodinné stříbro. Stejný dotaz můžete položit organizátorům pořadu TýTý. Společně s Alešem Koudelou reagujeme na systém nejrůznějších udělování mnohdy trapných cen, který se zásadně koncentruje do Prahy.

Proč se mají podobné pochybné soutěže konat jen v hlavním městě, když známe dost podobných VIP, kteří bohatě zastoupí mnohdy tragické centrální pseudocelebrity.

Jak bude Kiki riki probíhat a kdo tvořil scénář?

Před vstupem do kulturního domu budeme mít také stejný červený koberec, účastníci si mohou s VIP nafotit selfíčko a pak se společně vykoupat v termálu. Slibujeme jim spoustu švédských stolů z IKEy a hostesky, které nám své služby poskytují již od roku 1963.

Večerem bude provázet oblíbená moderátorka Alena Halámková. Ceny budou uděleny v oblasti umění, vědy, promenády v plavkách, vaření i sportu. Uskuteční se zde i premiéra hraného dokumentu s názvem Tajuplná freska 6. díl, který je inspirován upírskými ságami a kubánskými telenovelami.

Večírek bude završen volnou zábavou, kde bude k tanci i poslechu hrát hudební těleso Hajdy domů Janku. Výtěžek akce bude věnován na zakoupení ojetých zimních pneumatik pro Jaromíra Sedláčka ml. a jeho ženu Elen.

Kterého bodu programu si nejvíce ceníte?

Zcela jistě to bude udělení zvláštní ceny Skokan roku v kategorii Z Mařeny talent Mgr. Gabce Onderkové a samozřejmě se těšíme na velkolepý ohňostroj přímo v Kulturním domě Na Rybníčku. Proto návštěvníkům galavečera doporučujeme nehořlavý slavnostní oděv a obuv.

Co v programu nebude?

O tom rozhodnou diváci formou petice, protestní akce a demonstrace.

Kolikátá je to akce vašeho divadelního spolku v rámci Dalších břehů a kolik má členů?

Zásluhou charity Petra Rotrekla vystupujeme téměř každý rok, takže zhruba po třicáté. Členů má spolek jak kdy, jak se kdo dožije. Pohybuje se to kolem patnácti lidí. Máme mezi sebou hodně zvěrolékařů, kteří nás drží při síle, dále architekta, knihovnici, režiséra, silné je zastoupení seniorů a dalších profesí.

Do vysokých funkcí v souboru jsme v rámci genderové politiky nominovali dvě ženy.

Kde a jak nacházíte s kolegou Alešem Koudelou při tvorbě tak náročného programu inspiraci?

Nejlepší nápady nás napadají u mražáků v obchodních řetězcích a při sledování televizních zábavných pořadů.