V Česku byly uvedené dvě verze v divadle Kolowat pod názvem České sekretářky a v brněnském Národním divadle zase Moravské sekretářky. Slezské divadlo inscenaci uvede s názvem Sekretářky z Ostrožné. Pro opavský soubor ji upravil a režíruje šéf činohry Roman Groszmann jako „podnikový muzikál" na scéně, kterou sám navrhl.

Děvčaty z kanceláře budou Hana Vaňková (Klára), Ivana Lebedová (Dáša), Kamila Srubková (Soňa), Sabina Muchová (Iveta), Šárka Vykydalová (Veronika) a hostující Ludmila Štědrá (vedoucí Marie). Jedinou mužskou roli ztvární Martin Valouch jako Tonda.

Účinkující na jevišti doplní živá kapela. Kostýmy navrhla Tatiana Masníková a hudební spolupráce se ujal Richard Mlynář.

Dnes čtyřiašedesátiletý německý skladatel, klavírista, libretista, producent a režisér Franz Wittenbrink zahájil dvou hudební kariéru v osmdesátých letech minulého století jako dirigent, hudební režisér a autor scénické hudby v Mannheimu.

V devadesátých letech byl hudebním ředitelem divadla v Hamburku. Oživil tradiční německý žánr, v překladu označený jako písňový večer, kterému vtiskl vlastní režii. Jeho postavy nejenom zpívají, ale svými hudebními výstupy předávají divákům své pocity a názory. Podobný styl byl ve Slezském divadle do jisté míry k vidění při inscenaci Jeptišek.