Program s názvem Vánoční koncert přiveze v neděli 17. prosince hned trio hudebníků – Miroslav Beinhauer (klavír), Jiří Hanousek (violoncello) a Petr Maceček (housle). Na koncertu, který začíná v zámecké velké dvoraně v 17 hodin, postupně zazní Klavírní trio č. 2 Dmitrije Šostakoviče, Variace na Paganiniho téma Johannese Brahmse a klavírní koncert Ramble in Cortona britského skladatele Gavina Bryarse.

Pro zájemce, kteří by se rádi na tento zámecký Vánoční koncert vypravili, připravil Opavský a hlučínský Region soutěž celkem o šest vstupenek. Stačí odpovědět na otázku: Který významný německý hudební skladatel pobýval na Zámku Hradec nad Moravicí? Mimo jiné má svou bustu i v zámeckém parku.

Své odpovědi můžete posílat na e-mailovou adresu veronika.bernardova@denik.cz do neděle 10. prosince. Do předmětu zprávy uveďte heslo Vánoční koncert a nezapomeňte připojit své jméno a telefonní číslo. Redakce poté vybere tři výherce, kteří kromě vstupenek získají také CD Miroslava Beinhauera, jež vydal spolu s Kubínovým kvartetem a nese název U klavíru.