Pořadatelé rodinného festivalu se v minulosti zmínili, že jedním z jejich cílů je přivést do Vítkova zahraniční kapelu zvučného jména. Vítězslav Tomeš a Filip Reisner jsou ovšem přesto patrioti a základ programu tvoří vystoupení regionálních skupin a interpretů.

Někteří ze zúčastněných však svým významem hranici okresu či kraje překračují. V tomto roce jde jednoznačně o původně ostravské seskupení Buty. Tato stálice letos mimochodem slaví výročí v podobě třiceti let na české hudební scéně.

Posluchači se mohou těšit i na další body pestrého programu. „Přivítáme také oblíbenou a v regionu známou opavskou kapelu KOFE-IN nebo pražské The Snuff, které již za několik dní čeká vystoupení na hlavním pódiu polského festivalu Woodstock, jehož návštěvnost je okolo jednoho milionu diváků," popisovali už zmínění organizátoři Vítkovského komínu ještě dodali:

„Velkým zpestřením bude také jedna zahraniční návštěva, kterou budou američtí Livingstone, nebo brněnská rocková parta Tom Jegr Gang. Ta má za sebou vystoupení se světovými legendami jako Deep Purple nebo Slade a letos byla zařazena do soutěže o předkapelu australských AC/DC během jejich pražského koncertu."

Buty budou hrát od desíti večer

Hudební dění v areálu vítkovského Insportlinu, který se nachází ve Wolkrově ulici, přesně ve 12.30 zahájí DJ Muflon. Od 14.00 pak budou následovat: koncert Pěveckého sboru ZŠAG Vítkov, Jan Kavka Trio, Livingstone, Tom Jegr Gang, The Snuff, KOFE-IN, Buty a na závěr opět zahraje DJ Muflon.

Jen doplňme, že hlavní hvězdy festivalu ze skupiny Buty se na pódiu i objeví ve 22 hodin. Z ceny každé zakoupené vstupenky pořadatelé věnují jedno procento na konto Centra Paraple, jehož jsou partnerem.

Vyhrajte dvojici lístků na festival

Pakliže byste chtěli Vítkovský komín navštívit, ale nechcete utrácet za lístky, zkuste štěstí v naší soutěži. Každý z pěti výherců obdrží dvě vstupenky. Do konce července hodnota jedné z nich činí 300 korun. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a doufat, že při losu v naší redakci padne volba zrovna na vás.

V čele kapely Buty stojí charismatický Radek Pastrňák, jenž je jedním ze zakládajících členů. V roce 1994 si společně s Aňou Geislerovou, Filipem Renčem nebo třeba Jakubem Špalkem zahrál ve filmu režiséra Jana Svěráka. Nás zajímá, jaký je název tohoto snímku.

Správné odpovědi i se svým jménem a telefonním číslem zasílejte do středy 3. srpna na petr.dusek@denik.cz. Do předmětu zprávy napište 'Soutěž Vítkovský komín'.