Jde o adaptaci původní hry irského dramatika Gilese Coopera. Přes svou premiéru v roce 1967 v newyorském Plymouth Theatre zůstává až nápadně současná. Snad proto, že naše společnost teprve nyní dospěla k problémům, které Američané řešili před půl stoletím.

Satelitní městečka se zahradami, vystavujícími na odiv úspěšnost majitelů, jsou u nás stále vyhledávaným hitem.

Ústřední manželská dvojice Richard a Jenny bydlí na předměstí obydleném lidmi, kteří nemají hluboko do kapsy. Snaží se mezi ně zapadnout, ale kde na to vzít? Svádějí každodenní boj o svou společenskou prestiž. Jak odolají pokušení, když se objeví nemorálně lákavé řešení?

Tajemství, pečlivě skrytá za laťkovými ploty a bělostnými úsměvy, se dozvědí pouze návštěvníci představení. V režii Michala Przebindy vytvoří Richarda a Jenny Jakub Stránský se Sabinou Muchovou, elegantní paní Zubatou bude Hana Vaňková a sousedy ztvární Daniel Volný, Martin Táborský, Ivana Lebedová, Michal Stalmach, Tezera Bartošová, Martin Valouch a Kamila Srubková.

Hra bude uvedena v překladu Dany Hábové s výpravou osvědčené Marty Roszkopfové a s pohybovou spoluprací Martina Tomsy.

Dramatik Edward Albee byl původně ovlivněn absurdním divadlem, ale pak si našel svou vlastní autorskou cestu. Svými díly se snaží bořit mýty o americkém snu a píše o tématech, jež jsou nebo byla ve společnosti tabu. Většina jich působí jako realistická dramata s překvapivě absurdním vyústěním.

Za hry Křehká rovnováha, Pobřeží a Tři velké ženy získal prestižní Pulitzerovu cenu, hra Kdo se bojí Virginie Woolfové byla zfilmovaná s Richardem Burtonem a Elisabeth Taylorovou v hlavních rolích.