V kategorii Život kolem nás získali první a druhé místo její dobrovolní pracovníci Petra Hahnová a Martin Židek. Petra Hahnová zaměřila při fotografování pozornost na svůj oblíbený sport, kterým je fotbal. Vítězný snímek nafotila mobilem na stadioně v Čáslavi a zachytila na něm opavské fanoušky.

Na vernisáži si návštěvníci prohlédnou nejenom oceněné snímky, ale také fotografie, zařazené do širšího výběru poroty a poslechnou si koncert pěveckého sboru Domino.

Výstava potrvá do 7. dubna a pak se vydá na pouť po českých městech. Oceněné snímky uvidí mimo jiné též účastníci čtvrté konference Zpětný odběr, kterou pořádá16. dubna v Praze firma Asekol.

Vybrat nejlepší fotografie nebylo pro porotu, tvořenou známým fotografem Jindřichem Štreitem, pedagogem Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity Jiřím Siostrzonkem, manažerkou komunikace firmy Asekol Jitkou Šimkovou a duchovním otcem soutěže Štefanem Gúberem, nic jednoduchého. „Přišla spousta skvělých snímků, takže rozhodování bylo těžké a hodně jsme se dohadovali," konstatuje patron soutěže Jindřich Štreit.

Vítěz dvou dalších kategorií Miloš Kolman z Charity ve Žďáru nad Sázavou fotografuje na klasický černobílý kinofilm. Soutěže Můj svět se účastní z několika osobních důvodů.

„Jednak tím děkuji za možnost pracovat v Charitě a také pro fotografii samotnou, která mi spojuje práci s koníčkem. Oceňuji též organizátory soutěže z Charity Opava, protože její základy položili právě oni," říká Miloš Kolman. Vernisáž fotovýstavy Můj svět pořádají Charita Opava, společnost Asekol a Slezské zemské muzeum.