Každá z komet je originál, který si děti vyrábějí nebo zdobí samy. „Papírové předlohy tříkrálových komet má Charita Opava k dispozici už několik let díky daru společnosti Model Obaly. Bílý neozdobený papír ale čeká na tvůrčí invenci malých koledníků, kteří se každý rok utkají v klání o nejhezčí tříkrálovou kometu," uvedl tiskový mluvčí opavské Charity Ivo Mludek.

Letos zvítězili, a vyhráli tak hodnotné ceny mimo jiné Adéla Weiszová z Jamnice, Jindra Závorková z Opavy, Monika Lenková z Uhlířova a mnoho dalších.

Komise to ale s výběrem nejhezčích komet, kterých se letos do soutěže přihlásilo padesát, nemá vůbec lehké. Proto je dobře, že se mohou občané Opavy podívat nejen na ty vítězné, ale potěšit se nápady a invencí všech dětí, které si s jejich zdobením daly velkou práci. V letošní Tříkrálové sbírce se vybralo díky štědrosti občanů Opavy a dalších 66 přilehlých obcí rekordních 1 520 198 korun.

Pod slavnostně nazdobenými kometami se o to zasloužilo téměř 900 malých i větších koledníků.

„Vybrané finance budou pomáhat tak jako vždy potřebným – letos poputují na zakoupení zdravotnického materiálu a přístrojů, tišících bolest nemocných, pomohou zlepšit pracovní prostředí v chráněné charitní keramické dílně, opraví se za ně dvě střechy v Chráněném a podporovaném bydlení pro duševně nemocné a přispějí také na provoz mateřského centra Neškola," doplnil Ivo Mludek.