V Opavě se v únoru 1948 narodil a se Slezským divadlem úzce spolupracoval při tvorbě inscenací. Byl celostátně uznávaným autorem divadelních výprav a spoustu dalších měl ještě v plánu. Zemřel nečekaně v červnu 2007 v Ostravě ve věku devětapadesáti let.

Smrt ho zastihla v plném tvůrčím zápalu těsně před premiérou Trubadúra, uváděného shodou okolností právě ve Slezském divadle. „Výsledek své práce ještě viděl, protože zemřel právě v generálkovém týdnu. Bylo nám hodně smutno, když jsme za něj drželi minutu ticha," vzpomíná šéfka opavské operní scény Jana Pletichová-Andělová.

Opavský rodák Alexandr Babraj vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu a po jejím absolvování prošel divadly v Uherském Hradišti a Českém Těšíně. Sedmnáct let působil v dnešním ostravském Národním divadle moravskoslezském jako šéf výpravy a scénografie a výtvarně dál spolupracoval s jinými divadly na inscenacích všech žánrů i s filmovými a televizními štáby.

Je autorem loga Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Jeho malířská a grafická tvorba byla vystavována a oceňována také v cizině. Průřez tvorbou Saši Babraje představuje putovní výstava z jeho scénických a kostýmních návrhů, která bude ve Slezském divadle instalována od 2. září do 11. října.