V psychologickém hudebním dramatu o zimní cestě jednoho poutníka vystoupí americký barytonista Tobias Greenhalgh, sólista Kammeroper Wien Theater an der Wien s hudebním doprovodem polského klavíristy Marcina Koziela a českého tanečního chameleona Martina Dvořáka.

Kostýmy navrhla Jindra Rychlá a režii má Martin Dvořák. Projekt vznikl s finanční podporou statutárního města Brna, Státního fondu kultury ČR a Rakouského kulturního fóra.

Netradiční hudebně-divadelní projekt pro jednoho zpěváka, tanečníka a klavír vznikal ve Vídni a premiéru měl v říjnu v Kammeroper Wien. Cílem bylo propojit výrazové prostředky zpěváka a tanečníka v působivé minimalistické hudební drama na pozadí Schubertových písní s texty Wilhelma Müllera.

Ve čtyřiadvaceti obrazech pojednává o zrání muže na jeho pomyslné životní cestě a filozofování o životních hodnotách a citových vzplanutích. Tvůrci si kladou otázky o proměně muže a jeho hodnot v závislosti na jeho schopnosti přijímat osud a životní okolnosti jako výzvu k zrání nebo pouze jako osobní souboj s nemilosrdným údělem a předem rozdanými kartami.

Tobias Greenhalgh působí v Theater an der Wien, je laureátem a finalistou několika prestižních světových soutěží. Martin Dvořák patří k všestranným tanečníkům a tvůrcům české a mezinárodní tanečně-divadelní scény.