Co teď děláte a na čem pracujete?

V loňském roce jsem díky práci v divadlech a v televizi musela přerušit studium. Bylo toho hodně, a pokud chce člověk dělat věci dobře a pořádně, musí mít čas se na to připravit a také si odpočinout. Od září jsem se znovu vrátila na Pražskou konzervatoř, kde pokračuji ve studiu.

Mimo školu stále vysílám na Tv Relax, kde moderuji živé vysílání lifestylového pořadu Živě z Palladia, dále připravuji a točím reportáže pro pořad Úžasňákov, v divadle Artur hraji ve dvou divadelních komediích, se kterými cestujeme po celé České republice.

Mimo to stále zpívám a vystupuji na mnoha koncertech jak sólově, tak i s kolegy z muzikálu Děti ráje. Letos budu mít dvě novinky, o kterých zatím raději nebudu mluvit, ale věřím, že bude na co se těšit.

Jak jste se k tomu dostala?

Jednoduše konkurzem a ono to vyšlo. Byla to trochu náhoda, ale určitě také docela štěstí.

Chtěla jste zpívat už odmala?

Ano. Už od školky jsem tvrdila, že budu zpěvačkou a herečkou, i když se tomu doma všichni smáli. Ale vyšlo to a dělám, co mě baví. Vždy jsem žila hudbou, zpěvem a divadlem.

Co všechno kromě zpívání děláte?

Jak už jsem řekla, po krátké pauze jsem znovu ve škole a snažím se pokračovat ve studiu. Také ráda sportuji, jinak mi na koníčky moc času nezbývá. Mám docela dost práce a ta je vlastně takovým mým velkým koníčkem.

Ale letos jsem poprvé pekla i vánoční cukroví a docela se mi povedlo. Všem moc chutnalo, tak snad příští rok bude i více druhů. Pokud mám trochu volna, snažím se odpočinout si, zajít si ven – nebo se taky podívám na Moravu za rodinou, ale bohužel, není to moc často.

Jak nejraději relaxujete?

Asi se budete smát, ale stavím puzzle.

Máte nějaký cíl, kterého byste chtěla dosáhnout?

Všichni máme nějaký cíl a já samozřejmě, jako asi každá zpěvačka, toužím mít sólové turné, vyprodané haly a spokojené fanoušky.

Jaké jsou největší projekty, na kterých jste pracovala?

Největším projektem byl, je a vždy bude muzikál Děti ráje. Je to taková moje srdeční záležitost. Dostala jsem jednu z hlavních rolí a měla tu čest hrát po boku slavných osobností, jako například Lukáš Vaculík, Sagvan Tofi, Martin Zounar a mnoha dalších.

Další role byla 
v muzikálu Cesta kolem světa za 80 dní, kde jsem hrála po boku tanečního mistra, herce Vlastimila Harapese. Byla to role princezny Audy a na rozdíl od pubertální role Báry z Dětí ráje jsem se učila hrát něžnou a distingovanou dámu z vyšší společnosti.

Jsou Děti ráje a Cesta kolem světa za 80 dní jedinými muzikály, 
v nichž vás můžeme vidět?

Ne. Další je rodinný muzikál Kapka medu pro Verunku, kde mám roli intelektuálky Katky a mám tu čest hrát po boku například. Báry Basikové, Kamila Střihavky, Jiřího Štědroně, Jirky Zonygy a mnoha dalších, velmi dobrých a zkušených herců a zpěváků.

Dále hraji v muzikálové bláznivé komedii Svatba ne-bude, kde mám roli Terezy, a také zpívám v off-stage 
v Hudebním divadle Karlín 
v muzikálu Aida, kde mám možnost potkat se například 
s Lucií Bílou, Jiřím Kornem a Vaškem Noidem Bártou.

Kde vás lidé mohou vidět?

Určitě na TV Pohoda-Relax, kde moderuji pořad Živě z Palladia, dále v činohrách Svaté neřesti a Tři v háji, od března opět v muzikálu Kapka medu pro Verunku a pak všude tam, kam naše divadlo nebo pěvecké vystoupení zavítá.

Jak jste si užila vánoční svátky?

Posledních pět let jsem o svátcích hrála v divadle nebo někde vystupovala. Letos jsem si řekla, že je načase po velmi pracovně vypjatém roce trošku vypnout a užít si rodinu. Občas jsem si odskočila na koncert, ale jinak jsem si vychutnala vánoční pohádky a trochu se cpala cukrovím…

A co příchod nového roku?

Naštěstí „pracovně". Měla jsem se svými kolegy z Dětí ráje koncert v Brně. Zpívali jsme hned po půlnoci a myslím, že to je ideální. Jak se říká,: „jak na Nový rok, tak po celý rok". No a potom jsme všichni společně oslavili ten nový rok, jak se sluší a patří.

Máte nějaké novoroční předsevzetí nebo přání do nového roku?

Já moc na novoroční předsevzetí nejsem. Ani nevím, kdo to určil… Jsem toho názoru, že předsevzetí si můžu dát, kdykoli budu chtít něco změnit, nejenom 1. ledna. Stejně si myslím, že většina lidí svá „novoroční" předsevzetí nedodrží, tak proč se trápit hned na začátku roku?

Genny Ciatti Narodila se 10. dubna 1992 v Opavě. Svůj jižanský původ zdědila po otci, český po matce. Odmaturovala na Střední hotelové škole v Opavě a nyní, po krátké pauze, opět studuje na Státní Pražské konzervatoři obor popový zpěv.

Zpěvu se Genny věnuje už odmala a poprvé na divadelních prknech stála již na základní škole. Od roku 2010 se umísťuje v žebříčku Český Slavík Mattoni, kde v roce 2014 skončila na dvaačtyřicátém místě. Účinkuje v několika muzikálech, činohrách a moderuje televizní pořad.