Po Osobním vesmíru a Libertinu přichází Dobré nebe na VIS Production v distribuci Supraphonu. Obsahuje celkem deset skladeb, které se prý od těch předchozích v lecčem liší. Nejen o nich jsme si povídali s frontmanem skupiny Janem Kunzem.

Proč deska nese zrovna název Dobré nebe? Má to symbolizovat nějakou hlubší úvahu?

Měli jsme připravených víc variant názvu, ale nakonec jsme vybrali Dobré nebe, protože novou desku nejlíp vystihuje. Je to nejpozitivnější nahrávka, jakou jsme doposud natočili. I její producent Armin Effenberger o ní mluví jako o svěžím rockovém počinu. Současně se název desky váže i na texty a skvělou atmosféru při nahrávání. Název Dobré nebe to v sobě všechno obsahuje.

Liší se něčím od vaší předchozí tvorby? Čím je specifická?

Nová deska se od těch předchozích liší v hodně věcech. Jednotlivé písně vznikaly od kytary a zpěvu. Dříve jsme hodně nápadů skládali od elektronických základů, teď jsme se primárně soustředili na písňovou formu jednotlivých tracků. Deska je taky vokálně mnohem barevnější než ty předchozí. Právě na popud producenta jsme rozvíjeli refrénové vokální melodie. Myslíme si, že je to naše nejsilnější album.

Je na ní něco, co posluchačům doslova vyrazí dech?

Na desce jsou dvě velmi jemné akustické písně Věčnost je nic a Dívčí. Komu jsem je zatím pustil, tak byl hodně překvapen křehkostí těch věcí. Hodně zajímavý by pro lidi mohl být i česko-slovenský duet se zpěvačkou Katarínou Landlovou, která na sebe výrazně upozornila v televizní soutěži Česko Slovensko má talent 2012.

Jakou skladbu vy osobně považujete za nejzdařilejší a proč?

Výrazných skladeb se urodilo více a každý z nás má asi jiné favority. Mohu říct jen svoje vlastní tipy. Za mě je to tedy duet s Katarínou Landlovou s názvem I kdyby, dál rocková Noc bude dlouhá, future rock and roll Čtenářský deník nebo už zmiňovaná akustická Věčnost je nic.

Její opavský křest se uskuteční 29. listopadu. Na co se mohou příchozí těšit?

Křest proběhne v Kulturním domě Na Rybníčku a jsem si jist, že to ten den bude největší party v Opavě. Kromě koncertu Kofe-in se návštěvníci mohou těšit na koncert našich kamarádů UDG, kteří zároveň budou i kmotry naší desky. Sestavu doplní a celý večírek rozjedou šumperští O5 a Radeček.

Mimo hlavní sál se budou promítat videoklipy všech hrajících kapel. Dále si budou moci návštěvníci koupit naše nové CD za exkluzivní zvýhodněnou cenu 150,- Kč, případným zájemcům desku rádi podepíšeme.

Kde je možné desku zakoupit?

Deska je v distribuci Supraphonu a bude ji možné zakoupit jak fyzicky prodejnách, tak na supraphonline.cz nebo itunes. Nejlevnější však bude koupit si ji přímo u nás na koncertě.