Fanoušci se mají nač těšit. Řeč je o novém videoklipu ke skladbě Jediná, který má pod taktovkou opět Allan Šubert. Ten již kapele režíroval klip Sebe mi dej, což dává tušit, že to bude stát za to.

Klip byl natáčet Jan Kunze v Praze a mimo něj je v něm k vidění i herečka Jana Stryková, jež je charakteristická svýma výraznýma očima. Známá je například ze seriálu Dokonalý svět nebo Ordinace v růžové zahradě. Klip ale podle členů kapely moc růžový nebude.

„Jedná se spíše o ponurejší věc, která by měla mít burtonovskou (režisér Tim Burton - pozn. red. ) atmosféru," prozradil Petr Kunze. Klip by měl krom krásné herečky zaujmout třeba i tím, že frontman kapely Jan Kunze musel během natáčení provádět kaskadérské kousky. Mimoto má prý svůj vlastní příběh.

O tom, že je podzim pro kapelu náročným obdobím, svědčí i fakt, že kluci mají za sebou víkend v Hradci Králové, kde se natáčelo pět nových skladeb. „Natáčeli jsem ve studiu ve spolupráci s Thomem Frödem, frontmanem z rockové formace Imodium, atmosféra byla výborná a všechno běželo jak na drátkách. Dvě věci z těchto pěti měly premiéru 31.10. na halloweenském večírku v pražském paláci Akropolis a vzbudily velmi pozitivní reakce.

Opavané mohou nové písně poprvé slyšet během otevíracího dne nákupního centra Breda & Weinstein, kde vystoupíme. Budeme rádi, když navštíví také náš Vánoční koncert, jenž se bude tradičně konat v klubu Art 26. prosince," zve fanoušky Petr Kunze.

V poslední době došlo v opavském uskupení kapely Kofe-in ke změně. V průběhu roku vystřídali hned dva členy. „Kluci, co s námi dříve hráli, zvolili jiné životní priority, což se stává. Noví hráči Pavel a Dan jsou v pohodě, jsou to fajn kluci a výborní muzikanti," řekl Petr Kunze. Zároveň upozornil na to, že s nově příchozími se mírně mění také styl hudby. Právě proto, že se jedná o hudebníky, jež dříve hráli ve skupině Cocotte minute, hudba lehce přitvrdila a trochu se vzdálila od dřívějších alternativních skladeb.

„Pokud jde o muziku, tak se fanoušci nemusejí obávat. Na kvalitě jsme určitě neubrali, ba naopak," ujistil Petr Kunze. Od nového roku v kapele působí také kytarista Martin Lecián, jenž dříve hrál v Proti směru. „Získal jsem spoustu nedocenitelných zkušeností," hodnotí zpětně Martin Lecián. „S ostatními členy jsme si sedli jak po lidské tak muzikální stránce. I když je fungování v Kofe-in hodně časově náročné, určitě bych neměnil," uzavírá kytarista.