V té je totiž od čtvrtku nainstalována výstava fotografií děkana Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Zdeňka Stuchlíka.

Na výstavě spolupracoval Městský dopravní podnik spolu se Slezskou univerzitou v Opavě. V takzvaném městobusu mohou cestující vidět soubor snímků s názvem Skryté osudy. Na čtvrteční slavnostní vernisáži nechyběli zástupci ani jedné z institucí.

Podívat se přišlo také vedení opavské radnice včele s primátorem Martinem Vítečkem (ANO 2011). Tou dobou stál městobus ještě uprostřed Dolního náměstí, krátce po vernisáži byl ale vytažen na vozovku a připojen na troleje, aby se z výstavy uvnitř mohl těšit každý cestující.

„Cílem je, aby se cestujícímu nechtělo z autobusu vystoupit a nakonec třeba skončil úplně někde jinde, než chtěl původně jet," řekla ve svém úvodním proslovu jedna z organizátorek výstavy Zuzana Urbánková, která působí v oddělení vnějších vztahů Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

Trolejbus zapůjčil Městský dopravní podnik zcela zdarma. Děkan Zdeněk Stuchlík uvedl, že si velmi cení možnosti tímto způsobem zprostředkovat cestu umění za lidmi.

„Této skutečnosti jsem přizpůsobil výběr fotografií, který bude z hlediska mých současných aktivit nestandardní. Výstava je věnována záběrům ze života lidí, jak jsem je zachytil na svých cestách světem," řekl Zdeněk Stuchlík.

Fotografiemi se budou cestující těšit až do začátku ledna 2015.