VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Snímky ze soutěže Můj svět jsou rok od roku lepší

Opava - Fotosoutěž pořádala Charita Opava pro zaměstnance, dobrovolníky a klienty charit z celé České republiky.

6.2.2014
SDÍLEJ:

Porotci. Zprava Jiří Siostrzonek, Jindřich Štreit a Zdeněk Kovářík.Foto: archiv Charity Opava

Můj svět. To je název fotosoutěže pořádané Charitou Opava pro zaměstnance, dobrovolníky a klienty charit z celé České republiky. Porota, v jejímž čele tento týden zasedl patron soutěže, světoznámý fotograf Jindřich Štreit, vybírala vítěze z více než tří stovek fotografií, které letos dorazily do tří soutěžních kategorií. Fotosoutěž se letos konala již po šesté.

Dvě tradiční kategorie s názvem Portrét a Život kolem nás byly v tomto roce poprvé rozšířeny o novou kategorii, v níž pod názvem Jak to vidím já soutěžili také klienti.

„Nad touto kategorií převzala patronát nezisková společnost Asekol, která v zastoupení výrobců a dovozců organizuje celostátní systém zpětného odběru elektroodpadu a která dává práci našim Chráněným technickým dílnám ve Velkých Hošticích," uvedl mluvčí Charity Opava Ivo Mludek.

Regionální manažer této firmy Zdeněk Kovářík také zasedl spolu s Jindřichem Štreitem a Jiřím Siostrzonkem z Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě v tříčlenné porotě.

„Fotografie z fotosoutěže jsou rok od roku lepší a ani letošní rok nebyl výjimkou," zhodnotil Jindřich Štreit úroveň právě uzavřeného 6. ročníku soutěže, ve které se za celou dobu existence sešlo už více než 1 600 fotografií. Podle dalšího z porotců Jiřího Siostrzonka se úroveň fotografií lepší i proto, že fotografie jsou k vidění na výstavách a jsou také zveřejňovány na webu.

„Soutěžící jsou pak konfrontováni s úrovní ostatních fotografií, což vede ke zvýšení kvality," soudí Jiří Siostrzonek. Porota tedy měla opět velmi těžký úkol vybrat ze všech fotografií ty nejlepší. Zde jsou vítězové jednotlivých kategorií:

Kategorie Portrét:
1. místo Alena Růžičková (Farní Charita Milevsko), 2. místo Adam Knoflíček (Charita Kaplice), 3. místo Nikola Rožnovská (Oblastní Charita Uherské Hradiště)

Kategorie Život kolem nás:
1. místo Lukáš Volný (Charita Hlučín), 2. místo Hana Papežová-Kolářová (Charita Ostrava), 3. místo Iva Kučerová (Oblastní Charita Uherské Hradiště)

Kategorie Jak to vidím já:
1. místo Antonín Poláček (Charita Nový Jičín), 2. místo Martin Žídek (Charita Opava), 3. místo Tereza Gulová. (Charita České Budějovice)

Kde můžete fotografie vidět?

Nejlepší snímky budou veřejnosti představeny na slavnostní vernisáži v pondělí 24. března 2014 ve výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě. Poté bude výstava k vidění v galerii opavského obchodního centra Silesia a následně bude opět putovat po celé republice.

Reportáž ze zasedání komise natočila Česká televize a budete ji moci shlédnout v některém z blízkých vysílání pořadů Události v regionech na ČT 1 a Události v kultuře na ČT Art

-im, azu-

Autor: Redakce

6.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení