„V případě, že bychom byli nuceni akci zastavit a nehrát, vstupné divákům vrátíme. S vděkem přijímáme potřebný klid a jistotu, kterou nám v našem počínání dodávají partneři festivalu,“ dodávají k aktuální situaci.

Festival se uskuteční od 24. července do 12. srpna. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu a v prodejní síti Ticketmaster. O aktualitách a případných změnách budou diváci informováni prostřednictvím www.shakespearova.cz a na sociálních sítích.

Prioritou pořadatelů je bezpečnost, nicméně perspektiva uvolňovování vládních opatření slibuje kapacitu hledišť v řádech stovek diváků na jedno představení, které diváci stráví pod širým nebem s komfortními rozestupy. Samozřejmostí je také dezinfekce prostor.

Pestrý program by měl začít 24. července, tradičně na Slezskoostravském hradě Zimní pohádkou. Diváci se dále mohou těšit na Hamleta v hlavní roli s Hynkem Čermákem a Jaroslavem Pleslem. Po dlouhé době se také vrátí velmi oblíbená komedie Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou.

Naposledy pak bude uvedena populární Komedie omylů a tečku za letošním festivalem udělá hit minulého roku – komedie Zkrocení zlé ženy.

PODÍVEJTE SE na snímky z dřívějších představení Letních shakespearovských slavností:

Komedie omylů:

Sen noci svatojánské:

Hamlet: