Svá díla představili na vernisáži v pátek 27. června. Na organizaci sympozia se spolu se Zbyňkem Řemelkou podílel i kastelán zámku v Hradci nad Moravicí Radomír Přibyla. Vojtěch Míča (42) je absolventem ateliéru monumentálního sochařství u profesora Aleše Veselého na Akademii výtvarných umění. „Absolvoval řadu stáží a uměleckých pobytů v Itáli, Švýcarsku, Německu a Francii,” uvedl spolupořadatel sympozia Zbyněk Řemelka.

Míča získal například mezinárodní cenu na evropském bienále v Grenoblu. Nyní působí jako odborný asistent na pražské AVU v ateliéru profesora Zeithammela. Kromě sochařiny se zabývá ve volné tvorbě také instalacemi. Bydlí a tvoří v Praze.

Nejmladší účastník sympozia Ondřej Nahorniak (30) pochází z Nového Jičína. Absolvoval katedru výtvarné tvorby Ostravské univerzity v ateliéru Maria Kotrby. Zde také působí jako asistent. Specializuje se hlavně na figurální tvorbu.

Zdenek Novák (33) žije a pracuje v Praze. Vystudoval Střední půmyslovou školu kamenickou a sochařskou v Hořicích. Pracuje převážně jako restaurátor památek a vytváří repliky soch. „Ve volné tvobě dává vyniknout přirozeným vlastnostem a tvaru kamene,” uvedl na jeho adresu Zbyněk Řemelka. Díla vzniklá na sympoziu Seník III budou k vidění částečně v soukromé galerii Radomíra Přibyly ve Filipovicích, a také na farmě Zbyňka Řemelky v Hlubočci.