Co je hlavní, už ve čtvrtek se v devatenáct hodin představí opavským fanouškům v kavárně Evžen na Lepařově ulici.

Jazz-funková kapela Louis Pasteur se vydává na své slibované koncertní mikroturné. Pomyslný špendlík na mapě má při tom zapíchnuty také u města Opavy. Hostitelem koncertu bude Café Evžen na Lepařově ulici, kde uvítají návštěvníky svým vystoupením už zítra (17. února) v devatenáct hodin.

Druhý den je pak čeká nová výzva a show se stěhuje až do daleké Prahy. To je mj. jeden z důvodů, proč je tento koncert v našem městě výjimečný.

„Louis Pasteur je původní mezinárodní jazzfusion instrumentální vakcínou proti převzaté hudbě, která vznikla v industriálním prostředí královopolské strojírny, aby se po letech vrátila do undergroundu atomového krytu, kde zkouší své autorské skladby na hranicích jazzu, funku, elektropopu, hiphopu a rocku,“ tvrdí o svém uskupení sami členové.

Každý z nich přitom sbíral či sbírá zkušenosti i v jiných hudebních projektech, jako např. Restaurant na konci vesmíru, Paznechty, Xychty, Balkai, Lublau, Furré či Honeyrain. To jim v konečném výsledku umožňuje přinášet nové pohledy a odlišné vlivy do muziky, kterou společně v Louisi Pasteurovi produkují.

To samozřejmě vede k poznávání nových uměleckých obzorů a tím k přínosu originálního prožitku fanouška.