V Praze se jako dítě setkávala s Janem Werichem, poblíž kterého na Kampě bydleli, během studií na DAMU hostovala v Národním divadle ve společnosti vynikajících hereckých osobností a se dvěma hosty Danou Medřickou a Radovanem Lukavským hrála v Opavě v inscenaci Měsíc nad řekou.

Na prknech Slezského divadla ztvárnila stovky postav a každou z nich obdařila nezaměnitelným hlasem a vysoce kultivovaným projevem. Patřila k pilířům dámské části opavského činoherního souboru, kterému od roku 1963 zůstala věrná, a spolupracuje s ním i po svém odchodu do důchodu.

„Byly jsme doma tři sestry jako od Čechova, ale hrajeme jen dvě já a mé dvojče Libuše. Starší sestra dala po matčině vzoru přednost jistější profesi učitelky," usmívá se oslavenkyně. S Libuší jsou si neuvěřitelně podobné, jak to u jednovaječných dvojčat bývá. Zvolily si i stejnou profesi, třebaže sestra zůstala v Praze. „Já jsem hrávala v amatérském souboru a sestra nehrála. Když jsem po maturitě chtěla jít na DAMU, doprovodila mě na zkoušky a vzali nás obě.Učitelky nás moc nerozeznávaly a jednou za mě Líba dokonce udělala zkoušku z klavíru," vzpomíná Lída Štědrá.

Profese je pak rozloučila a sestra zůstala v Praze. Po nástupu do opavského angažmá našla v souboru svého životního partnera Josefa Navrátila. „Pepík byl v opavském angažmá už rok přede mnou a ochotně mě provázel divadlem i městem. Jiskra přeskočila a za necelý rok jsme se vzali. Svatbu jsme měli ráno v osm hodin a v devět jsme už byli v divadle na zkoušce," popisuje Lída Štědrá nezvyklý průběh svatebního dne.

Manželství jim vydrželo, což v hereckých kruzích až tak obvyklé nebývá. Vhodným receptem je prý tolerance, smíchaná s vzájemnou úctou a ohleduplností. „Úskalí hereckých manželství bývá v tom, že se náhodní partneři na jevišti poznají tak říkajíc na těsno a původně hrané city mohou přerůst ve skutečné," konstatuje oblíbená opavská herečka.

V současné době ji diváci mohou vidět jako americkou velvyslankyni v inscenaci Americký císař a jako šéfku oddělení v komedii Sekretářky z Ostrožné.