Ve skromných, ale zcela zaplněných prostorách Galerie U Jakoba ji uvedli oba mladí umělci společně s učitelkou Základní umělecké školy v Opavě Zuzanou Tázlarovou, k poslechu zahrála oblíbená opavská skupina Come and Play.

Návštěvníci mohou zhlédnout dvacet obrazů malovaných olejovými a akrylovými barvami na plátně. Jedná se o průřez tvorbou obou umělců za poslední dva roky. Myšlenka uspořádat společnou výstavu vzešla od Zuzany Tázlarové, jejíž hodiny na ZUŠ navštěvovali oba vystavující.

„Ještě nemám vyhraněný styl či rukopis, snažím se vycházet z realismu. Z vystavených obrazů se u části jedná i o studijní věci,“ přiblížil své obrazy Aleš Zapletal, který je momentálně studentem druhého ročníku ateliéru malba 1 Tomáše Lahody na Fakultě výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně.

„Právě u studijních děl je dobrá konfrontace vlastního pohledu na věc s ostatními v ateliéru. Člověk si to srovná a celé mi to potom pomáhá nacházet vlastní styl,“ dodal.

„Námět ke mně přijde automaticky, najednou před sebou vidím obraz a mám pnutí ho namalovat. Když je navíc u mě někdo povolanější, jsem schopná z prvního nápadu vytěžit co nejvíc,“ popsala Marie Lukáčová, která se k malbě dostala na opavské základní umělecké škole. Pokračovat by chtěla na umělecké vysoké škole nebo na architektuře.

Výstavu v galerii na Dolním náměstí můžete navštívit až do 9. října.

František Géla