Magdaléna Fajtová a Jan Kostera

O fanoušky Come and Play se v poslední době musela pokoušet nervozita, jelikož kapela byla neaktivní. Naposledy registrujeme křest nového videoklipu k singlu Boom Boom Boom. To byl ale červen loňského roku. Pak jen ticho a klid po pěšině.

Čím vším si tedy opavská kapela za tento půlrok stihla projít? Na toto téma si s námi povídal zpěvák, kytarista a skladatel skupiny Matěj Burda.

„Musím přiznat, že naše sestava se podstatně změnila. Zůstal jsem vlastně jen já. Jméno Come and Play se zachovalo a podařilo se mi nabrat nové členy: Jana Kosteru (klavír) a Magdalénu Fajtovou (housle),“ poznamenal frontman kapely. „Řešíme příchod ještě jednoho hudebníka. Zatím to však vypadá, že u nás bude jen hostovat. Je to opravdu čerstvá novinka. V tomto složení hrajeme asi měsíc,“ dodal Matěj Burda.

K pozměnění sestavy ho hnaly i okolnosti. „Původně jsem měl v plánu pokračovat v novém sólovém projektu, ale nakonec mi bylo líto rozloučit se jen tak s tím, čemu jsem obětoval tři roky života. A tak jsme se rozhodli pokračovat zase jako Come and Play.“

Nic se nemění

Mnozí se jistě budou pídit po tom, proč se Come and Play de facto rozpadli. Důvod byl jednoduchý. Představy jednotlivých členů se rozcházely. „Náš nový klip měl být na Óčku a v Medúze. V době, kdy byla možnost vše rozjet ve velkém, někteří členové to brali jako velký závazek,“ uvedl Matěj Burda a vše ještě dovysvětlil: „Pro některé byla přednější práce, pro jiné přítelkyně nebo dokonce přítelkyně spoluhráče. Kapela tak v podstatě nezvládla milostný čtyřúhelník.“

Zdaleka to však neznamená totální zánik skupiny, ba právě naopak. Vypadá to, že Come and Play chytili nový dech. Rozhodně nebudou muset začít znovu od píky. „Myslím že hudebně budou naše skladby ještě zajímavější, jelikož Jan Kostera s Magdalénou Fajtovou jsou skutečně dobří muzikanti,“ prohlásil zpěvák, kytarista a skladatel v jedné osobě a přidal několik postřehů:

„Ačkoliv se snažíme skládat nové skladby, naši fanoušci rozhodně nepřijdou ani o ty starší. Je to pro mě velká výzva pokusit se navázat na úspěch předešlé sestavy.“

Sázka na akustiku

Come and Play ve zbrusu novém kabátu vsadí na trochu jiný styl. Nepůjde čistě o britpop. „Do tohoto žánru se stále vejdeme. Naše nástrojové obsazení je ovšem trošku odlišné. Bude to daleko více akustické,“ přiblížil Matěj Burda.

Frontman skupiny prozradil i nějaké informace o plánovaných koncertech. První by se měl uskutečnit na konci února v opavském Artu. „Vzhledem k tomu, že jsme se dali dohromady teprve před nedávnem, máme v plánu zatím jen toto vystoupení. Další se teprve budou dojednávat. Dostali jsme například pozvánku na letošní ročník zlínského Busfestu, kdy kapela hraje přímo v autobuse,“ poznamenal na závěr frontman Come and Play, která v minulosti došla v hudební soutěži RGM až do semifinále.

To je neuvěřitelné hlavně proto, že uspěla v konkurenci dalších 400 kapel především z Prahy a Brna.

Petr Dušek