Vystoupení překypující energií, vášní a rytmem začne v devatenáct hodin a můžeme je zhlédnout díky umělecké agentuře Žídek. Taneční soubor Merlin ze slovenského města Sniny přináší nový program velkolepé irské taneční show pod názvem „Fantasy of Dance“.

Atmosféru tohoto programu působivě zvýrazňuje velkolepé scénické a světelné vyznění irských tanců a mnoho kostýmových převleků, které efektně dotváří dokonalý umělecký zážitek z představení. Tvůrci programu připravili dokonalý koktajl pro všechny smysly.

Pulzující energie mládí se spojuje s opojnými pocity radosti a smutku. Charakteristická irská hudba spojená s taneční virtuozitou, rafinovaná práce nohou, strhující rytmus a údernost irského stepu, to vše vytváří dokonalou taneční show.

Známý slovenský taneční soubor Merlin ze Sniny má na kontě mnoho domácích i zahraničních vystoupení a ve svém zaměření se řadí k nejlepším v Evropě. Využívá několika druhů tradičních irských tanců, které působivě propojuje do příběhů z historie, to vše za doprovodu původní irské hudby nebo hudby, která je vytvořena speciálně pro tento projekt.

Taneční soubor Merlin působí na slovenské taneční scéne od roku 1994. Profesionální umělecká úroveň, kvalitní taneční repertoár, zaměřený hlavně na irské tance, a stepové show, spolehlivost a flexibilita jsou hlavními charakteristikami souboru. Merlin vystupuje po celém Slovensku, České republice i v zahraničí v samostatných celovečerních programech, vstupech na firemních akcích, show programech, plesech, atd.

V současnosti účinkuje hlavně s divácky velmi úspěšnými irskými tanečními show Mystery Of The Dance, Celtic Energy a Fantasy of Dance. Kromě irských tanečních show má Merlin v repertoáru i show ve stylu retro (Twist a Pomáda), které jsou žádané hlavně jako zpestření programu na firemních akcích či plesech a historické show (Gotika a Rokoko), o které je zájem hlavně jako efektní otevření plesů.

Pro své náročné partnery Merlin na požádání připravuje i speciální choreografie na konkrétní příležitosti. Bohaté kostýmové vybavení souboru umožňuje taktéž uspokojit i specifické požadavky partnerů. Spolek využívá při svých programech i rozsáhlé vlastní profesionální jevištní, světelné a zvukové zabezpečení, kterým dokáže uspokojit i nejnáročnějšího diváka, toužícího po dokonalé taneční show se vším, co k tomu patří.

Jako jediný na Slovensku disponuje přenosným profesionálným tanečním parketem na stepování, jaký používají světové taneční show. Program vystoupení Fantasy of dance startuje již tento pátek 15. října v devatenáct hodin v Opavském kině Mír.

Tomáš Pustka

Výherci soutěže o vstupenky

V neděli 10. října se uskutečnila uzávěrka soutěže o tři krát dvě vstupenky na opavské představení Fantasy of dance, kteréu pro čtenáře připravila redakce Opavského a hlučínského deníku ve spolupráci s uměleckou agenturou Žídek.

Správná odpověď na soutěžní otázku „Z kterého slovenského města pochází taneční soubor Merlin?“ zní „Snina“. Do akce se zapojilo mnoho vás, našich čtenářů, a mezi vylosovanými jsou tito šťastlivci: Roman Brličík z Krnova, Stela Weisová z Dolního Benešova a Martina Koutná z Opavy.

Výhercům gratulujeme a ostatním přejeme hodně štěstí při budoucích příležitostech!