Festivalje pořádán pod záštitou Kulturní agentury Gabriely Onderkové ve spolupráci s Mendelovým gymnáziem. Cesta Michala Viewegha ke spisovatelské kariéře byla klikatá. Po přerušení studií na Vysoké škole ekonomické v Praze pracoval jako geofyzikální figurant a noční hlídač. Později vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor český jazyk a literatura – pedagogika. V roli učitele působil na ZŠ Vladislava Vančury, následně však pracoval jako redaktor nakladatelství Český spisovatel a od roku 1995 se již plně věnuje spisovatelské profesi.

Jeho knihy byly přeloženy do dvaceti světových jazyků a dočkaly se tří filmových a dvou divadelních zpracování. Michal Viewegh se do podvědomí lidí zapsal především autobiografickým románem Báječná léta pod psa, avšak neznámá nejsou ani jeho další díla jako Výchova dívek v Čechách, Účastníci zájezdu, Román pro ženy a mnoho dalších. Je také držitelem Ceny Jiřího Ortena.

Účastnit se autorského čtení tak známého spisovatele jako je Michal Viewegh je jistě jedinečná příležitost, která by se neměla jen tak promeškat, stejně jako autogramiáda, kterou pořádá rovněžv pondělí 14. května od 16 hodin knihkupectví Librex na Ostrožné ulici.