Právě v těchto dnech se Eldorádo v Sosnové v obecním letním areálu uskuteční. „Vzhledem k tomu, že nás v loňském roce nečekaně a předčasně „opustil“ náš kamarád a dlouholetý sponzor pan Tomáš Soška, který nám každoročně zdarma připravoval místo pro táboření, stanování a parkování, je tento ročník speciálně věnován právě jemu jako poděkování,“ konstatují pořadatelé festivalu.

Celou akci zahájí v pátek ve 20 hodin tradiční Vandrbál. K tanci a poslechu zahraje Country Kavalérie ze Svobodných Heřmanic. Sobotní přehlídka trampských a country písní začne ve 14 hodin hymnou festivalu a „Matuškovým Eldorádem“. Jako hlavní host se představí Pavel Dobeš s doprovodem, v programu dále vystoupí Zlomená podkova, Smykaři, Kelt Grass Band a skupina Kompromis, která si zahrála už na prvním ročníku Eldoráda.

Chybět nebude ani tradiční Trampské štěstí a vyhlášení soutěží o nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka festivalu. Sobotní dění bude dále od 21 hodin ve znamení country bálu, zahraje ostravská kapela Šviháci. Program doplní Vlče o svou bičařskou show. Každá ze zúčastněných kapel dále obdrží postavičku trampa Lojzíka.