Fusion je tak trochu jiný sbor. Zpívá rock a pop hudbu a je otevřený úplně všem teenagerům.

„Činnost podobného souboru jsem viděl poprvé v Ostravě a byl jsem nadšen. U nás v Opavě již tato aktivita funguje tři roky,“ vysvětluje nám Jirka Folta, který se v projektu angažuje, a pokračuje: „Mladí lidé zpívají písně, které se jim líbí, a na workshopech se teenageři individuálně učí hrát na baskytaru, elektrickou kytaru, bicí, také se věnují tanci, divadlu, aranžování a dirigování a dalším činnostem.“

Fusion je tedy místem, kde se mladí lidé mohou naučit vyjádřit sebe sama a rozvíjet své schopnosti. Velkou část dělají přitom sami teenageři za přítomnosti a pod dohledem dospělých vedoucích. Tím se učí různým dovednostem, týmové práci, organizaci akcí a zároveň tráví čas bezpečným smysluplným způsobem.

Po čase mnoho z těchto nadaných studentů převezme role a zodpovědnosté pozice nejen ve vedení Fusion, ale také v jiných aktivitách. Zpestřením prázdninového programu pro mladé je pak hudební a multimediální fusion kemp, kde jsou k dispozici účastníkům workshopy, sporty, večerní cool programy plné muziky, aktuálních témat a her.

Workshopy pokrývají celou paletu hudebních a mediálních činností. Své si zde tedy najdou kupříkladu milovníci bicích, baskytary, elektrické a akustické kytary či kláves. Ochuzeni ale nebudou ani ti, kteří se zajímají o kamery, sólový zpěv, fotografování, art, tanec, divadlo, design, zvukařinu a další obory umělecké činnosti.

Každý účastník projrktu si vybere právě to, co ho zajímá. Pak se to na těchto workshopech učí a postupně se zdokonaluje. Odpoledne poté bývá zkouška sboru a večerní program je prokládaný scénkami, písněmi, zamyšlením i hrami. Celý kemp posléze končí koncertem pro rodiče a veřejnost.

Nejen Opavané se nyní mohou přihlásit na podobný kemp, který se uskuteční od 30. července do 6. srpna v Mohelnici. Vést na něm různé workshopy a aktivity bude dokonce tým ze Spojených států. Více informací a elektronické přihlášky lze najít na fusion.kam.cz.