Představí se s spolu s dětským souborem Jeřabinka pod vedením sbormistra Jaromíra Lokaje. Jedná se o vůbec první zahraniční cestu tohoto mužského sboru, který vystoupil na Mezinárodním festivalu mužských pěveckých sborů v Cornwallu spolu se sbory z celého světa.

Tato návštěva se může uskutečnit díky pozvání dětského souboru Jeřabinka Základní umělecké školy Václava Kálika v Opavě. Dirigentkou Tamar Valley je Rosemary Cole. Ta je zároveň i dirigentkou smíšeného sboru Stanborough chorus, který v Opavě vystupoval již dvakrát.

V roce 1996 a 1999. Díky Stanborough chorus měla možnost vystoupit Jeřabinka v minulosti v Anglii celkem třikrát. Mužský sbor Tamar Valley založila Rosemary Cole 23. dubna 2006.

Toto hudební těleso se úspěšně rozrůstá. Z původních 11 členů na současných 35. Sbor, který je poměrně mladý, si vybudoval dobré jméno díky svému širokému repertoáru. V prostorách sálu minoritského kláštera zazní skladby duchovní, klasické, ale i skladby z muzikálů. Většinu repertoáru upravuje Rosemary Cole.

Představeni budou rovněž vynikající sólisté. Na závěr večera zazní skladby v angličtině, které zazpívají členové Tamar Valley spolu s Jeřabinkou. Bude se jednat o Be Still my Soul od Jeana Sibelia a Koupala se Fridolinka od Václava Kálika. Další koncerty sboru, který je pojmenovaný podle oblasti mezi hrabstvími Devon a Cornwall na jihozápadě Anglie, se uskuteční například v Karolínce či Chuchelné.

(zuk)