Čtyři dny se ponesou v rekreačním středisku Hadinka v rytmu techna. Počínaje včerejším dnem tam totiž začala technoparty, jež nese oficiální název Step evolution 3.

V areálu se podobná akce neuskutečňuje poprvé, s trochou nadsázky řečeno je Hadinka svými každoročními technoparty už proslulá.

POLICISTÉ BUDOU V UNIFORMÁCH I V CIVILU

Jako vždy dostala o konání akce zprávu i policie, která je připravena areál monitorovat.

„Přijali jsme v této věci bezpečnostní opatření. V úzké spolupráci s představiteli místních samospráv, pořadatelskou službou, bezpečnostní ochrannou službou a strážníky městské policie jsme na akci adekvátně připraveni, v případě potřeby zasáhneme. Během akce se budou v okolí průběžně pohybovat policisté jak v uniformách, tak i v civilu. Zajišťovat budeme také bezpečnost a plynulost silničního provozu, samozřejmostí jsou kontroly nejen řidičů na přítomnost alkoholu a dalších návykových látek,“ popisoval připravenost policie na klokočovskou technoparty tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

HLUK A NEPOŘÁDEK

Pro tisíce lidí je akce synonymem zábavy, další tisícovky ale jen tiše trpí. Řeč je o obyvatelích blízkého okolí.

„Za ty roky, co se technoparty na Hadince pořádá, s ní máme negativní, ale také neutrální zkušenosti. Nejhorší jsou dvě věci, a sice hluk a nepořádek. Musím ale říci, že co se hlasitosti hudby týká, zlepšilo se to, tedy alespoň ve Vítkově, Klokočov je na tom hůře. Po akci je pak sice prostor uklizen, jenže když účastníci areál pěšky opouštějí, zanechají po sobě spoustu nepořádku i v okolí,“ konstatoval starosta Vítkova Pavel Smolka.

Zároveň vyjádřil přání, aby existovala nějaká zákonná úprava konání těchto akcí.

„Ať si dělají randál, ale jen do 22 hodin a poté od 6 hodin od rána,“ poznamenal.

Připomněl také skutečnost, že Hadinka se nachází v údolí, navíc přístupová cesta k ní je poměrně úzká. Případná nehoda většího charakteru by tak mohla mít fatální následky.

„Účastníci si například rozdělávají ohníčky mezi auty, nedej bože, kdyby se tam něco stalo, vlastně by ani neměli kam utéct, kolem nejsou třeba pole jako jinde. Naštěstí se to zatím obešlo bez problémů, ale to riziko je tady prostě reálné. Zajímavostí je, že areál se vlastně nachází na katastru Budišova nad Budišovkou, jednou se tam přes noc dokonce střídali naši a jejich dobrovolní hasiči,“ vzpomínal Pavel Smolka.

Technoparty bude ukončena v neděli 27. dubna.