Kapela Blue Effect byla založena v roce 1968. Za téměř 38 let své činnosti jí prošlo mnoho velice známých zpěváků a hudebníků: Vladimír Mišík, Lešek Semelka, Oldřich Veselý, Fedor Frešo, Luboš Pospíšil, David Koller a mnoho dalších.

Skupina vydala jedenáct desek, odehrála bezpočet koncertů v tuzemsku a zahraničí. Blue Effect obnovil Radim Hladík pro společná vystoupení s britskou legendou Nazareth na konci roku 2003, po více než desetileté pauze. Velmi příznivý ohlas publika však byl silným popudem k pokračování v koncertní činnosti.

Současné obsazení skupiny je v našich podmínkách velice ojedinělé. Vedle Radima Hladíka jsou muzikanti o dvě generace mladší a hráčsky velice vyspělí. Blue Effect teď mimo jiné doplňuje vynikající zpěvák Honza Křížek (Walk Choc Ice).

Repertoár se skládá ze starých, historických skladeb, jako jsou Sluneční hrob, Čajovna, Kuře v hodinkách, Stále dál, Avignonské slečny z Prahy, Ej padá, padá rosenka, atd. Ovšem jsou hrány s novou energií, v nových aranžmá a současným zvukem a se zcela svobodným hudebním cítěním.

Nejedná se tedy o nějaký revival, ale o hudbu poučenou minulostí, zaměřenou na budoucnost. V akustickém podání (unplugged) je hudba ještě průzračnější, zbavená všech elektrických nánosů a působí zcela přirozeně.

Výherci soutěže
Správná odpověď na otázku, jak se jmenuje lídr skupiny Blue Effect, zní: Radim Hladík. Výherci dvou lístků na koncert skupiny Blue Effect v Dolním Benešově jsou Markéta Přikrylová, Vít Hluchník, Jana Valchářová, Monika Luzarová a Daniela Benna. Výherce budeme informovat.

(ans)