Z lepenky vyroste město se svou proslulou historií i významem pro další kultury. Současník se na chvíli ocitne ve společnosti vojáků i představitelů tehdejší vysoké společnosti.

„Pro letošní záměr jsme sáhli po starém Římu, který je vděčným tématem. Existuje o něm spousta dostupných informací a nabízí hodně možností ke ztvárnění. Diváci budou určitě dost překvapeni, co všechno je možné udělat s lepenkou,“ říká prokurista společnosti Radovan Wicha.

Sérii výstav zahájila firma Model Obaly v opavském koestele sv. Václava předloni výstavou o divokých šelmách, pokračovala loňským Mexikem a letos ji uzavře Římem. Právě specifické prostředí kostela je pro zvolená témata jako stvořené.

Obdiv patří nejenom účelu i optickému výsledku snažení, ale zejména tvůrcům každé kolekce. Pro diváky bylo a také bude velmi těžké uvěřit, že vystavené exponáty skutečně vznikly z papíru a ne ze sádry nebo z kamene.

Pro letošní „římskou“ výstavu si tvůrci přibrali na pomoc odborníky z Univerzity Karlovy. Vernisáž výstavy s názvem Antický Řím se uskutečnila v neděli a výstava bude veřejnosti zdarma přístupná do 19. června ve všední dny od 10 do 18 hodin.

„Ani letos nezapomínáme na potřebné a v rámci projektu Nebuďme lhostejní jsme vyrobili několik tisíc předmětů, které předáme školám. Rodiče dětí si je mohou za symbolickou cenu koupit a výtěžek spolu s naším finančním darem dostane Základní škola pro tělesně postižené na Dostojevského ulici v Opavě,“ dodává Radovan Wicha.