Po světových kapelách jako jsou Nazareth a Smokie, které jsme mohli v krnovském Kofola music clubu vidět v posledních letech, přichází další pecka. Tentokrát se Krnované, a nejen oni, mohou těšit na rockovou legendu Slade.

Slade jsou v České republice dlouhodobě ve velké oblibě, jsou u nás hudebním fenoménem, který zná snad každý, kdo má rád a vnímá hudbu. Písně kapely Slade se pravidelně hrají téměř na všech českých rozhlasových stanicích. Mezi největší hity patří například Far Far Away, My oh my, Run Runaway a další.

Koncert v Kofola music clubu je jednou z posledních příležitostí vidět Slade v Česku naživo, ne-li příležitost úplně poslední. Fanoušci mají šanci pobavit se na jejich koncertu a nechat se unést nakažlivou atmosférou hitů Slade. Zařídit tento koncert stálo pořadatele spoustu financí i sil, nakonec se ale podařilo a již brzy Krnovem otřese pořádný rokenrol.

„Je to jediný klubový koncert Slade v České republice, tak doufám, že si jej fanoušci nenechají ujít. Koncert samozřejmě umocní světelná show a zvuk o síle dvakrát 10 kW. Celý koncert bude dokumentovat výborný fotograf Marek Bogáč," řekl pořadatel koncertu Martin Hradečný. Známy jsou také již i předkapely, jedná se o kapelu K2, u které se často objevuje přívlastek „nejlepší dívčí rocková kapela v ČR" a kapela The Pant, která pochází z Břidličné.

Dívčí kapela K2 funguje již šest let a má tři členky od 19 do 20 let, jde tedy o velice mladistvou kapelu. Její repertoár tvoří vlastní písně jak v češtině, tak v angličtině, ale posluchači se mohou v jejím podání těšit i na převzaté rockové songy legendárních kapel, jako jsou například AC/DC či Lenny Kravitz. Kapela The Pant vznikla v roce 1996 v Břidličné a postupem času se jejich styl vykrystalizoval v pravověrný hard rock. Kapela má za sebou na tři sta živých vystoupení.

Říjnová hudební událost tak slibuje opravdu výjimečný program. Často se objevuje označení největší událost podzimu a jistě to není pouhá nadsázka. Zájemci si mohou zakoupit lístky v předprodeji, například v krnovském informačním centru. Cena se pohybuje kolem 850 korun.

Díky dvěma předkapelám se posunul čas koncertu na 19.30 hodin.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Vyhrajte vstupenky na krnovský koncert kapely Slade. Máme zde soutěž o dva volňásky na tuto báječnou událost. Je to jednoduché, stačí správně odpovědět na dvě soutěžní otázky, zaslat je e-mailem a pak už jenom čekat, zda budete ti šťastní vylosovaní. Soutěžní otázky zní:

1. Kdy vznikla kapela Slade?
2. Kostelecký hudební klub vznikl před 20 lety. Víte ale, odkdy se datuje vznik Kofola music clubu?

Správné odpovědi posílejte na e-mail: m.hradecny@gmail.com. Soutěž trvá do 18. října, vítězové budou informováni e-mailem.