Kapela se zrodila někdy na začátku osmdesátých let. Nejprve se toto uskupení drželo názvu NA PRAHU! Postupem času se však osazenstvo skupiny obměnilo a dneska se soubor Jakuba Nohy jmenuje trochu příznačně Nohaband.

„Hrajeme klasický bigbít. Všechny mé písně jsou autorské. Skládám si je tedy sám. Mnohdy hraničíme i s folkem či blues. Nechci, aby to znělo nějak nafoukaně, ale podobáme se Bobu Dylanovi nebo Neilu Youngovi,“ konstatoval frontman kapely Jakub Noha.

Nohaband se pyšní i exkluzivním obsazením na postu kytaristy. A sice Petrem Bublákem. „Je nadprůměrný a také užitečný kytarista. Nehraje totiž jenom s námi. Písně umí posunout někam dál a dává jim skoro až hendrixovský rozměr,“ pokračoval.

Poslední CD vydala skupina před osmi lety. Na jaře by se však v rukou veřejnosti měla objevit nová deska. „Dali jsme si teď delší pauzu. Nové album ponese název Poztrácené nitě. Některé pecky z této desky uslyší posluchači i v Opavě,“ připojil Jakub Noha, jehož kapele bude dělat doprovod znovuzrozená skupina Červeným vrchem. „Jsou dobří. Pravidelně jsme spolu vystupovali v Praze,“ uzavřel.

Nohaband zahraje v pátek 18. listopadu od 20 hodin v prostorách opavského klubu Evžen. Vstupné činí sto korun.

Petr Dušek