Přestože spolu tito dva umělci nemají nic společného, jejich nové klipy zažily premiéru skoro ve stejný den. Obě písně znějí zcela jinak, v případě Mikea se jedná o emotivní rapovou baladu, kdežto Erzí vsadil spíše na elektroniku a současný mainstream. Tak či tak, oba hudebníci jsou reprezentativními zástupci opavské rapové scény.

Mike Angelow na Óčku a MTV!

Co se Mikea Angelow týká, toto rozhodně nebylo jeho první natáčení. V minulosti jsme jej mohli vidět hned v několika videoklipech s jeho rapovou kapelou La Resistance, jejíž členové mu s novým klipem také pomáhali. „Videoklip, stejně jako sama píseň, pojednává o tom, jak i jedna banální věc dokáže zničit roky budovaný vztah. Na scénáři jsem se podílel společně se svým kolegou z kapely La Resistance Jonášem Pernicou," vysvětluje Mike Angelow.

Klip k písni I kdybys byla blíž zaznamenal za pouhé dva týdny velký úspěch a již teď Mike slíbil, že jej budou fanoušci moci vidět přímo na televizních obrazovkách. „V současné době domlouváme přesný termín nasazení videoklipu do pořadů televize Óčko a MTV. Snad se vše podaří a budeme ho vídat v televizi co nejdéle," doufá raper Angelow.

Tato novinka rozhodně osloví i posluchače jiných hudebních žánrů. Refrén písně totiž nazpíval zpěvák populární opavské kapely KOFE-IN Jan Kunze. „Honzu jsem oslovil začátkem roku s nabídkou společného songu. Nápad se mu velice zamlouval a s výsledkem jsme byli natolik spokojeni, že jsme se téměř okamžitě rozhodli natočit videoklip."

Zdroj: Youtube

Erzí Dela BasStard boduje se sledovaností

Josef Macháč alias Erzí Dela BasStard má teprve sedmnáct let. Zároveň se však může chlubit obrovským počtem fanoušků, kteří se zasloužili za obrovskou sledovanost jeho nového klipu na internetové stránce YouTube. „Za tři dny nasbíral pětadvacet tisíc zhlédnutí, což je neskutečné! Je to úžasný pocit a musím říct, že bez těch lidí okolo mě by to takhle nebylo, jsem za ně nesmírně vděčný," pochvaluje si Erzí.

Jak již bylo zmíněno, v Erzího skladbě Už to nejsi ty můžete slyšet prvky současné elektroniky, základem však stále zůstává text a příběh. „Celé je to odrazem mé osobní zkušenosti z několikaměsíčního vztahu, kdy jsem byl prakticky utápěn nevědomky ve lži. Od toho se to pak vlastně celé odvíjelo."

Také v této písni je refrén zpívaný a vzala si jej na starosti mladá zpěvačka Lanie Khuc. Oba doufají, že i jim se s klipem podaří dostat na hudební televizní kanály. „Bylo by skvělé, kdyby se klip opravdu uchytil. Pokud sledovanost bude stoupat tak jako prozatím stoupá, je dost možné, že nás na Óčku uvidíte," říká Erzí Dela BasStard.

Zdroj: Youtube

Vojtěch Tkáč