Studenti vystavují svá díla od dvacátého října do pátého listopadu v kostele svatého Václava v Opavě. Ředitel strojní průmyslovky Dušan Galis minulé pondělí zahájil výstavu proslovem a nezapomněl připomenout, kdo se zasloužil o kvalitní výuku studentů.

„Rád bych připomněl ty, kteří se zasloužili o vznik uměleckých oborů, konkrétně Gothard Janda, Josef Úprka a Daniela Holubková,“ zmínil ředitel Galis s tím, že počátky vzniku uměleckých oborů nebyly jednoduché.

„Škola se stabilizovala, téměř deset let funguje v nezměněné podobě,“ řekl Dušan Galis a dodal, že za patnáct let vznikla spousta děl a některé z nich můžeme vidět právě v kostele svatého Václava. „Studenti realizují své sny a vize. Někdy je daleko od myšlenky k výslednému subjektu. Tady vidíte výsledek,“ poukázal Galis a doplnil s uznáním, že studenti rozdávají radost prostřednictvím svých prací, například darovali vyrobené hračky v dětském domově.

Vedoucí umělecké rady Daniel Klose informoval, že na výstavě se prezentují tři výtvarné obory. „Jedná se o grafický, průmyslový design a hračku,“ řekl se slovy, že studenti tvoří jak práce klauzurní, tak maturitní. Podrobnosti k reklamní kampani nám sdělila zástupkyně ředitele pro umělecké obory Kateřina Jančíková.

„Katalog, plakát, pozvánky a propagační materiály do dopravních prostředků vytvářela studentka maturitního ročníku Anna Ulahelová v rámci své maturitní práce, která byla realizována,“ uvedla Kateřina Jančíková a dodala, že základ studia tvoří řemeslo; jde o to naučit studenty něco vyrobit, vyšší ročníky jsou pak více o samostatném přemýšlení.