Tuto celkově čtvrtou sólovou nahrávku pokřtila na začátku června. Nahrávka obsahuje třináct skladeb Ave Maria od známých i méně známých autorů, mezi kterými najdeme Mozarta, Beethovena, Rossiniho, ale i regionální autory, jako je K. D. z Dittersdorfu. Cédéčko nazpívala Olga Procházková za varhanního doprovodu Františka Šmída v Koncertní kapli sv. Ducha v Krnově.

„S Františkem Šmídem spolupracuji už jedenáct let. Vytvořili jsme spolu koncertní duo. To byl jeho nápad věnovat se Ave Mariím. Najednou jsem měla v repertoáru patnáct Ave Marií, a tak jsme natočili první cédéčko,“ vzpomíná Olga Procházková. „Od té doby se nám nahromadila spousta dalších, dnes mám v notových záznamech něco mezi sto padesáti až dvěma sty Ave Marií, ke koncertnímu vystoupení je ale použitelných asi šedesát,“ doplňuje operní pěvkyně, která má ke každé skladbě v paměti nějakou historku nebo legendu.

Nejstarší a zároveň nejoblíbenější Ave Maria v repertoáru sólistky opavské opery pochází z poloviny 16. století a jejím autorem je G. Caccini. „Tato skladba nemá jiná slova než Ave Maria, a přesto je tak silná. Nepotřebuje další text, má totiž velmi moderní hudbu,“ vysvětluje pěvkyně. A čím si vysvětluje takový počet existujících Ave Marií? „Ta modlitba k panně Marii zřejmě lidem v minulosti hodně pomáhala, přece jenom je v jejich životech hudba provázela hlavně přes kostely,“ míní Olga Procházková, kterou tyto skladby naprosto uchvátily. „Ave Marie jsou blízké moji duši, spojují se mi v nich vzpomínky na babičku, která mě přivedla ke zpěvu.“

Přes své angažmá ve Slezském divadle se Olga Procházková intenzivně věnuje také koncertní činnosti. Jak sama říká, u koncertního vystoupení cítí okamžitou odezvu diváků, což v divadle ani není dost dobře možné. V neposlední řadě se operní sólistka podílí jako spoludramaturgyně na vytváření programu Krnovských hudebních slavností. Operní sólistka se těší velké oblibě v sousedním Polsku, kde fanoušci koncertního dua založili i vlastní fanklub. Většina členů tohoto fanklubu nechyběla ani u křtu poslední desky a mezi sedmi kmotry byl také poslanec varšavského sejmu Andrzej Markowiak a prezident Ratiboře Miroslav Lenk.