Jednalo se o další spolupráci členů Divadla Gafa a Městského dopravního podniku. Trolejbus jezdící po lince 201 na trase z Bílovecké ulice v Kylešovicích po městský hřbitov byl svátečně vyzdoben a o zábavu se staral především jeden z řidičů MDPO Michal Gilík, jenž v kostýmu plnil roli moderátora.

„Trolejbusem jsme jezdili zhruba hodinu a půl. Pracovníci dopravního podniku nás vynikajícím způsobem doplnili a perfektně se na celou akci připravili," pochvalovala si dramaturgyni Divadla Gafa Hana Grigarcziková.

Za odzpívanou písničku či přednesenou básničku se rozdávaly sladkosti. „Překvapilo mě, že se nezapojovaly pouze děti, ale také dospělí. Jedna šedesátiletá paní bez jakýchkoliv okolků zazpívala. Napodobila ji pak další žena, která se nám svěřila, že měla špatnou náladu, ale že se jí rázem zlepšila, což nás ohromně potěšilo," dodala.

Po zhruba devadesáti minutách strávených v teple trolejbusu museli představitelé živého betléma ven, na klimaticky podstatně méně vlídnější Dolní náměstí. Zde totiž probíhala charitativní sbírka. „Byla neskutečná zima a jakmile už to bylo téměř nesnesitelné, rozešli jsme se domů. Za tu dobu se nám ale podařilo vybrat nějaké tašky, peníze a další věci. Jedna paní dokonce přinesla pět kilo cukroví," uzavřela Hana Grigarcziková.

Divadlo Gafa s MDPO nespolupracovala poprvé. V trolejbuse se letos hrálo už dvakrát. Naposledy rovněž na lince 201 se uskutečnila hra Trable s revizorem.