Z kapel láká Žižlavský na legendu československého hard rocku a heavy metalu, skupinu Citron, která vystoupí 19. července, na zástupce opavské hudební scény jako například Segment či FastFoot či na rockovou stálici Abraxas a brněnské Futurum.

Pro filmové nadšence je připravena například teenagerovská komedie Panic je nanic, Zahulíme, uvidíme či poslední film Alice Nellis Perfect days – I ženy mají své dny. V rámci doprovodného programu se bude promítat také na Ptačím vrchu. Projekt společnosti Richarda Vaculy Biograf 16, který město Opava podpořilo kulturním grantem, prezentuje dnes už nedostupné filmové kopie z originálních 16mm kotoučů.

Největší část této filmové projekce je plánována na srpnové čtvrtky do prostoru Ptačího vrchu. V případě pokračující rekonstrukce parků se projekce podle organizátorů přesune do prostoru u Obecního domu, za špatného počasí do Klubu ART.

Opavské kulturní léto nabídne také akce zcela jiného charakteru. Například sportovní odpoledne pod názvem Atletický cirkus, exhibice ve skoku o tyči a benchpressu. Další tradiční akcí na Dolním náměstí bude 20. srpna Pony Express, pošta v sedle.

Michaela Sobotová