Je žákem deváté třídy základní školy a už dosáhl řady úspěchů. „Začal jsem zpívat už jako malý a mamka říkala, že bych se měl někam přihlásit. Tak mě ve druhé třídě rodiče přihlásili do Základní umělecké školy Václava Kálika k paní učitelce Machurové,“ říká s úsměvem Lukáš.

„Zpočátku jsem zpíval lidové písničky a repertoár mi vybírala paní učitelka. Později jsem si ale začal vybírat i písničky, které se mi líbily, a dnes zpívám hlavně písničky od Tomáše Kluse,“ dodává.

Každý rok se v Opavě pořádá pěvecká soutěž Opavský skřivánek. Té se Lukáš poprvé účastnil asi v páté třídě a poté každý rok. Z toho třikrát postoupil z prvního místa do celostátního kola, které se konalo ve Velkých Losinách. Loni vyhrál také krajské kolo pěveckých soutěží vyhlášených ministerstvem školství a zúčastnil se celostátního kola v Turnově.

Letos vyhlásilo ministerstvo školství soutěž v popovém zpěvu Podhorský čtyřlístek, které se Lukáš také zúčastnil s písní Marie, právě od zpěváka Tomáše Kluse. V této soutěži se nekonalo krajské kolo, ale podmínkou bylo zaslání nahrávky popové písně na CD. Porota nahrávky vyhodnotila a Lukáš spolu s kamarádem Martinem Cibulkou, který ho doprovázel na kytaru, postoupil do užšího výběru.

„Do celostátního kola, které se konalo ve Rtyni v Podkrkonoší, vybrali ze 151 nahrávek 56 postupujících, k nimž patřil také Lukáš. Považuji to za velký úspěch,“ uvedla Lukášova učitelka paní Machurová.

Ještě před celostátním kolem se Lukášovi splnil jeden z jeho snů. V opavském kině Mír měl koncert Tomáš Klus, se kterým se zde Lukáš osobně setkal, a dokonce si zazpíval i soutěžní píseň Marie. „Tomáš Klus mne pozval na pódium, abych jeho píseň zahrál i zazpíval divákům. Dokonce mi půjčil i svou kytaru a doprovázel mne jeho kytarista Jiří Kučerovský,“ uvedl Lukáš.

„Jeho písničky se mi líbí a zpívám je rád. I proto bych se zpěvu i hře na kytaru rád věnoval i v budoucnu,“ dodal závěrem.

Jana Schreierová