Štěrkovana Open Music 2007 se uskuteční na hlučínském jezeře v pátek a sobotu 3. a 4. srpna. Příznivci tvrdší muziky si přijdou na své při vystoupení metalové legendy TSA, která je nazývána polskými ACDC. Od našich severních sousedů přijede také rocková kapela Akurat. Slovensko budou reprezentovat No Name, Peha a Horkýže Slíže. Až ze slunné Kalifornie dorazí americká zpěvačka a kytaristka Janet Robin. Na festivalu vystoupí v rámci unikátního mezinárodního projektu společně s November 2nd.

K velkým atrakcím bude bezesporu patřit Pražský výběr II. Všichni jsou určitě zvědaví na legendární hudební uskupení kolem Michaela Kocába po odchodu dlouholetých spoluhráčů Michala Pavlíčka a Viléma Čoka. Do Hlučína míří také Vypsaná fixa, Kryštof, další z český legend – Michal Prokop a Framus Five – i řada dalších zajímavých kapel. Na své „domovské“ scéně vystoupí hlučínský hardrockový Lybar Band.

Vstupenky na festival jsou k dostání v síti společností Tictetstream a Ticketpro. Kompletní seznam prodejních míst i kapel, které budou po oba dny vystupovat, je na www.sterkovnamusic.com.