Pak promluvila, představila irského muzikanta Liama Ó Maonlaího a posadila se do hlediště vedle své matky a sestry.

Do sálu za potlesku vstoupil bohém. Vlasy jako lví hříva, košile vykasaná z kalhot a na několik knoflíků rozepnutá, bosý. Trochu neurvalý vzhled neubral ani kousek z jeho umění. Koncert Liama symbolicky odstartoval vlak, který za okny Sněmovního sálu zahoukal.

Poté se Ir pevně opřel do klavíru a zahrál první tóny. Střídaly se irské rytmy, melancholické melodie i příběhy. Liam Ó Maonlaí před některými skladbami vyprávěl, o čem píseň je. Od klavíru přešel k dalším nástrojům, kterými vládne. Několikrát žádal publikum, aby mu tvořilo chór.

Sál byl zcela zaplněn, ale tři sta členný sbor působil spíše jako právě vylíhnuté kuře.

Přibližně v polovině přizval Markétu Irglovou a společně zahráli a zazpívali několik anglických písní. Češka žijící v irském Dublinu se podílela na albu To be Touched, které produkoval Glen Hansard - hudební partner Irglové. Liam Ó Maonlaí založil kapelu Hothouse Flowers a díky němu byla tato skupina velmi populární.

V současné době je na sólovém turné, kde představuje výše zmíněné album i další skladby, které inspiroval sám život. Opavské publikum jeho výkon ocenilo obrovským aplausem. Po hodinu a půl trvajícím koncertu si vyžádalo ještě několik přídavků.

Irského multiinstrumen­talistu a zpěváka si budou moci ve středu poslechnout lidé ve Vídni, ve čtvrtek v Olomouci, v pátek v Milevsku a koncertní turné zakončí v pondělí ve Valašském Meziříčí, které je rodištěm Markéty Irglové.