V sobotu 26. července se uskuteční koncert Komorní filharmonie Ostrava, která uvítá zahraniční sólisty. Celá akce se odehraje pod taktovkou rumunského dirigenta Radu Popa.

Jako první v Opavě vystoupili Italové, a to v roce 1994. Předtím se ještě několik hudebních worshopů uskutečnilo ve Stěbořicích. Dirigent a organizátor Karel Kostera na Opavsko přinesl tradici, ve které představil hvězdy celého světa. Milovníkům vážné hudby nabídl hudebníky z New Yorku, Tchaj-wanu, Litvy, Islandu, Austrálie, Švédska, Francie a dalších míst, kterých je za tu dobu celá řádka.

V sobotu se uskuteční koncert Komorní filharmonie Ostrava. Jako hosté vystoupí zahraniční sólisté, kteří se účastní hudebního workshopu ve Vídni, kde také s ostravským tělesem nacvičovali. Na dirigentský stupínek se postaví Radu Popa z Rumunska.

Od devatenácti hodin v prostorách minoritského kláštera zazní houslová sóla a pěvecké recitály známých světových melodií, a to z dílny Beethovena, Mozarta, Rossiniho, Čajkovského, Pucciniho a dalších. „Na koncert se opravdu těším. Rád jej pro Opavany připravuji a těším se, že přijdou i v době letních dovolených,“ uzavřel pozvánku Karel Kostera.

(ans)