Akce zde startuje ve dvacet hodin a jejím mediálním partnerem je rockové Rádio Hey.

Kromě zmiňovaného velkého hudebního návratu, který bude jediným podobným vystoupením legendární formace, koncipovaným jako koncert u příležitosti pověstmi opředeného dne pátku třináctého, se dočkají návštěvníci restaurace U Krokodýla i mnoha dalších zajímavých a lákavých součástí programu.

Před obecenstvem zahraje například také oblíbená hudební skupina Old Remembers a své fanoušky si nalezne bezpochyby i pozdější rocková Xandotéka. K dispozici bude bohaté občerstvení a k povzbuzení chuti se budou podávat moravská a španělská vína.

A co si o celé akci myslí Tomáš Černý, vedoucí osobnost kapely Hazard? „Vzpomínat se prý nemá, jelikož pak hrozí nebezpečí, že se nevyhnete sentimentu a dojetí hraničící se stařeckou demencí a infantilností. Nicméně my se k tomu rozhodli i za tuto cenu.

Těšíme se, že opět potkáme staré kamarády a příznivce poctivého big beatu,“ vysvětluje kytarista působící rovněž ve slavném Rock and Roll Bandu Marcela Woodmana.

Hazard opustil hudební svět, když mu bylo deset let

Svou existenci začala kapela Hazard v Hlučíně v roce 1988. V původním složení fungoval jako kytarista a zpěvák Tomáš Černý, jako bubeník Radek Hrnčíř a Roman Chvíla ovládal basu. S postupem času ale došlo k několika členským rošádám, až se k Tomášovi nakonec přidali jako spoluhráči bývalí členové kapely Watt, Lubomír Pavelčák a Zdeněk Janda, a dohromady pak vytvořili program, se kterým vyjeli mimo jiné do Polska, na Slovensko a poté dvakrát do Německa.

„Na domácí půdě byly v té době populárnější spíše podprsenky z Thajska než rocková muzika, a tak jsme se zavřeli do studia a natočili s přispěním našich movitějších přátel, jako Leoše Voise, Perta Hlubka a Karla Kani, tři dema a jeden živák v klubu Parník,“ vzpomíná Tomáš Černý.

Hazard poté objížděl některé festivaly a kluby a v časopise Rock & Pop poté ve škatulce street rock dostali kladné recenze a zahráli si i v hlavním městě. Později se ansámbl rozrostl o dalšího „hazardéra“, hráče na foukací harmoniku Romana Černého, se kterým natočil i pár snímků pro Český rozhlas. Roman byl nakonec vystřídán Milanem Skácelíkem, se kterým přearanžovala kapela písničky do verze unplugged.

Později došlo např. k pozvání skupiny ke spoluúčinkování s kapelou Mňaga a Žďorp. Roku 1997 dostal ale Tomáš Černý tzv. lano, jak sám říká, do Rock and Roll Bandu Marcela Woodmana, a to se již tedy chýlil ke konci čas vyměřený v přítomném hudebním světě pro kapelu Hazard.

„Časové závazky byly neslučitelné s paralelním fungováním ve dvou kapelách, a tak jsem se zbaběle rozhodl pro Woodmany, mimo jiné i z finančních důvodů,“ vysvětluje frontman kapely Hazard Tomáš Černý částečně své motivy.

Rok 1998 byl tedy oficiálně pro skupinu Hazard rokem posledním a bylo ukončeno její působení.