Mezi herci vynikla místní rodačka Martha Olšrová, která vystupuje jako Kazi. Nechyběli ani původní herci. František Ringo Čech, autor hry a představitel Ctirada, na začátku publiku představil každého herce.

Velký potlesk, a to i během představení, si vysloužila Vlasta v podání Báry Štěpánové. Některé situace natolik rozesmály diváky, že i Bára Štěpánová se smála tak intenzivně, že nemohla v hraní pokračovat.

Do varu diváky dostával Jaroslav Sypal v roli božského pěvce Lumíra. V původní hře, která měla premiéru v roce 1986, byl jako Vojen vybrán Ota Jirák. Nahradil jej známý imitátor Petr Martinák, který hraní uchopil po svém.

Celkově Dívčí válka nebyla v žádném případě zklamáním. Důkazem toho je bouřlivý a dlouhý potlesk v závěru. Na jedinečnosti jí přidalo také využití místních prvků: během hry herci zmínili Kateřinky, Sádrák, Opavu jako celek a na paškál si vzali i Opavský a hlučínský deník.

Například, když Vlasta věštila, že vznikne Brno, tak se jí od Častavy opět v podání Petra Martináka dostalo odpovědi: „Opava to sice není, ale taky dobrý.“ Na závěr, ale ani během představení, nechyběl pozdrav Perun!