Dojde k němu v prostorách Slezského divadla a finančně na něj přispěl opavský magistrát. Soubor je držitelem mnoha cen za stepování, scénický tanec a pohybové divadlo. Slezské divadlo tradičně spolupracuje s mezinárodní soutěží komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka.

Ve středu 13. června se uskuteční od 18 hodin slavnostní koncert vítězů, na kterém vystoupí v duetech studenti Pražské konzervatoře, AMU a sextet z karvinské ZUŠ Bedřicha Smetany. Mladí interpreti předvedou posluchačům díla A. Dvořáka, W. A. Mozarta, G. Rossiniho a dalších hudebních velikánů.

Tradiční divadelní Matiné ponese v neděli 17. června téma, které je v této době pro Slezské divadlo víc než aktuální: Kde brát peníze a nekrást. Od 10 hodin budou ve foyer odpověď hledat ekonom divadla Martin Dobeš a vedoucí obchodního oddělení Jana Hřivnáčová.

Veselé neveselé povídání bude okořeněno zpěvem s klavírním doprovodem Libuše Vondráčkové a slovním průvodcem bude Evžen Trupar.

Děti z baletní školičky uvedou v pondělí 18. června od 17 a 19.30 hodin baletní příběh Louskáček na hudbu Petra Iljiče Čajkovského. Choreograficky ho připravily Karolina Walachová a Radka Heiserová, kostýmy s rekvizitami jsou dílem Adély Čížkové a Stanislava Kvocha.