Uprostřed rekreačního areálu na štěrkovně se uskuteční vodní bitva posádek, které budou řídit svá netradiční plavidla. Do soutěže se mohou přihlásit všichni vodní nadšenci. Hlučínská flotila začne v sobotu od patnácti hodin. Pro všechny suchozemce budou připraveny hry. Již od dopoledne mohou posádky svá netradiční plavidla sestavovat. Registraci musí provést do zahájení. „V současné době máme přihlášeny tři lodě, ale ze zkušenosti vím, že se všechno změní, protože lidé se rozhodnou na poslední chvíli,“ uvedl Zdeněk Kačor, organizátor akce a ředitel Kulturního centra Hlučín.

„Do Hlučínské flotily se může přihlásit každý se smyslem pro humor a recesi bez rozdílu národnosti, vyznání, místa svého působení , který s vlastní lodí i posádkou ochotně a na vlastní riziko podstoupí bitvu s pirátskou lodí,“ doplnil Kačor. Vedoucím posádky by mělo být minimálně osmnáct let. Loď může být zhotovena z jakéhokoliv materiálu, který neznečišťuje životní prostředí, a jediným omezením je délka maximálně šest metrů. Posádka může být jednočlenná a počet není ničím omezen. U plavidla se hodnotí vzhled, přičemž každá loď by měla mít stěžeň na umístění lodního praporce.

Dále budou moci posádky získat body za oblečení, kdy fantazii se rozhodně meze nekladou. Sami diváci si budou moci zvolit nejsympatičtější posádku. Body bude hodnoceno také ovládání plavidla na vodě a aktivita v boji s piráty. „Udělíme body za proplutí vodním slalomem pod palbou. Hlavními zbraněmi budou sáčky s vodou, což budou účastníci využívat také při samotné bitvě,“ řekl organizátor akce a doplnil: „Oproti loňskému roku nastala jedna změna. V oku uprostřed hlučínské štěrkovny vytvoříme ostrov, kde si piráti ukryjí svůj poklad.“ Samotná bitva s piráty bude odstartována v šestnáct hodin, kdy na vodu vyplují piráti ze skupiny historického šermu Keltic. Odpoledne oživí hudební vystoupení skupiny KGB Band.