„Téma letošního ročníku je Italština a kreativita: značky a kostýmy, móda a design. Proto nás s kolegyní napadlo oslovit školu, s níž máme velmi dobré vztahy a jejíž obory design hraček a Pprůmyslový design se k tématu velmi hodí.

Velmi mile nás překvapil zájem vyučujících a hlavně studentů," říká za univerzitu Giorgio Cadorini, který rovněž pozval vzácného hosta z Itálie, profesora Angela Florama, jehož přednáška o Dantovi se uskuteční v úterý 18. října od 18 hodin v NeoCafe Studiu na nám. Sv. Hedviky.

Společné moto opavského týdne je La commedia non è finita (Komedie neskončila). Grafici zpracovali různými technikami náměty z Dantovy Božské komedie a výsledky jejich práce budou k vidění po celý týden 
v NeoCafe Studiu a v aule školy, kde budou také výrobky studentů oboru Design hraček na téma benátský karneval a commedia dell'arte.

„Letošní téma opravdu dobře koresponduje s našimi obory a vítáme i možnost představit tvorbu studentů veřejnosti," potvrzuje Lubomír Anlauf, zástupce ředitele školy pro uměleckoprůmyslové obory.

Také design je svého druhu komedií, která za maskou skrývá účelnost 
a pravdivost, a ten italský patří k nejlepším na světě. O dialog se slavnými italskými značkami se postarali studenti designu, kteří své práce s názvem ReDesign rovněž vystaví v NeoCafe Studiu. Tam proběhne také od 
18 hodin čtvrteční přednáška vedoucího oboru Jana Ermise o italském designu.

„Budeme rádi, když si do naší umělecké kavárny najdou cestu všichni, které zajímá tvorba nejen renomovaných tvůrců," uvádí za NeoCafe Studio jeho spoluprovozovatel Daniel Klose.

Jaroslava Malá