Program, který je součástí kulturního festivalu Bezručova Opava, odstartuje dnes v sedmnáct hodin v klubu Art.

Skupinu Proti směru tvoří pět pohodářů z Opavy. Jsou to zpěvák Bárt, basák Petras, bicman Mahoni a dvojice kytaristů Ivo a Leco. Kapela vznikla 2001 a hned za rok se dočkala prvního koncertu v Jamu.

Že do všeho vykročili správnou nohou potvrzuje fakt, že již roku 2003 natáčejí své první CD. Poté se vrhají do společné práce s kapelou Degradace a jejich Split CD, na kterém se Proti směru podíleli sedmi songy, sklízí zasloužený úspěch, který je katapultuje do víru koncertování po celé naší vlasti.

Na řadu přichází také další album s názvemVkaždém z nás. Před dvěma lety už jsou běžným inventářem na velkých punk-rockových festivalech a obráží i pódia u našich východních sousedů na Slovensku. Nyní se věnují dokončování nejnovější desky.

Co je ale pro jejich fanoušky aktuálně nejdůležitější zpráva, je to, že dnes vystoupí na jedné unikátní akci, konané v klubu Art. Proti směru se totiž v podvečer převtělí do rolí muzikálně doprovodné družiny studentek opavské Základní umělecké školy, které zde zrealizují přehlídku svatebních šatů.

Jak tato neortodoxní symbióza dopadne, na to se můžete přijít podívat osobně v sedmnáct hodin. Vstup je zdarma.

Tomáš Pustka