Říjnový program bude v každém případě ze strany obou pozvaných DJ's představením nových kultur opavskému publiku. Slovák Adham reprezentuje typickou anglickou sound systémovou kulturu.

Daddy Fredy, Tenor Fly, General Levy, Top Cat, YT, Bongo Chilli a jiní ostrovní zpěváci jsou typickými zástupci digital dancehallu, kteří nechybí v Adhamově selekci.

Začátky jeho DJování sahají do roku 2004, kdy se přestěhoval do skotského Edinburghu. Původně chtěl provozovat techno, avšak Adham narazil na reggae a podlehl kouzlu černého vinylu, jamajské hudbě a kultuře sound systémů.

Adham je zakladatelem Edinburghské crew Riddim Tuffa Sound, která se momentálně skládá z pěti členů a kromě organizování vlastních večírků se věnují i produkování vlastní hudby a nahrávání dubplatů.

Druhý interpret pátečního večera, DJ MeSs ze slovenského Trench townu, začínal hrát v roce 1999 hip-hop a r'n'b. Ještě v tomto roce navštívil Jamajku. Místní kultura na něj zapůsobila natolik, že až do dnešní doby zůstal u hraní reggae a dancehallu.

DJ MeSs je zakladatelem trenčínského soundu Ghetto Youths sound a mimo jiné organizuje kromě večírků třeba clashe nebo dancehall Queens. D.